+420 775 011 320
MenuMENU
Search

×

Popis

AQUA C 320 je čirá kapalina obsahující organické složky k vázání rzi a fosfátování tak, že okamžitě zastavuje korozi a současně odmašťuje a vytváří ochranný fosfatizační povlak.
Fosfátový primer je určen do přisávání při mokrém pískování k dokonalému čistění, odmaštění a okamžité pasivaci rzi i na zrezlých površích.
Okamžitě vytváří na povrchu fosfátový povlak a ihned chrání před vytvořením koroze (oxidace, bleskové koroze). Zajišťuje prodloužení životnosti a zvýšení adheze barev bez rizika koroze po pískování.
Ochranný povlak silně zesiluje obranyschopnost ostatních kovů (železo, litina) vůči následné korozi současně s následnými povrchovými úpravami či nátěry.
Produkt je možno použít pro vnitřní i venkovní účely.

  • Chemicky zabraňuje vytvoření koroze
  • Čistí, odmašťuje a pasivuje rez na zrezlých površích 
  • Výrazně prodlužuje životnost materiálů a zvyšuje přilnutí barev
  • Snižuje povrchové napětí 
  • Bez zápachu 
  • Absolutně bezpečný, biologicky odbouratelný

 


Aplikace vyskotlakým pískováním:

Produkt použijte v koncentrované podobě jako přisávání do vysokotlakých pískovacích zařízení s ohřevem (3-5%) nebo bez ohřevu (5-7%). Při této aplikaci lze využít všechny funkce produktu - jedním úkonem opískujete, odmastíte, okamžitě pasivujete opískované povrchy a fosfatizujete povrch. Aplikací zabráníte vytvoření koroze na opískovaném povrchu, povrch je připraven k barvení. Správné ředění nastavte na vysokotlakém zařízení tak, aby byl po zaschnutí povrch odmaštěn na méně než 38mN/m a na povrchu se vytvořil bílý povlak. V opačném případě zvyšujte množství přisávaného produktu, dokud nedosáhnete požadovaného efektu. Použitím teplé vody (cca 70 - 95 °C) výrazně zvýšíte celkový účinek produktu. Po aplikaci nechte dobře uschnout. Všebecně platí, že pro vytvoření fosfátové vrstvy by teplota lázně měla být 70 °C. Při nižších teplotách se nemusí fosfátová vrstva vytvořit dostatečně homogenní a souvislá.

 
Další pískovací materiály