+420 775 011 320
MenuMENU
Search

×


Automatická pískovačka BMF

automaticka-piskovacka-bmf-twister.jpg

Automatické pískovací zařízení TWISTER a TORNADO

Tryskací zařízení od společnosti BMF je unikátní patentovaný stroj jediný svého druhu, který je určen pro tryskání jak menších sérií výrobků, tak i těch větších. Firma vyrábí dvě velikosti zařízení pod názvem Twister a Tornado. Rozdíl mezi těmi velikostmi je pouze v jejich kapacitě a maximální velikosti výrobku.

 

POPTÁVKA


rotace-twister_tornado.jpg

Funkčnost pískovacích zařízení TWISTER a TORNADO

Nové uspořádání funkčních prvků a jejich kinematiky (přesah rotačních a kyvných pohybů) umožňuje rovnoměrné pokrytí povrchů, spodní strany a případně také vnitřních ploch opracovávaných kusů tryskacím prostředkem.
Metací kolo se speciálním tvarem lopatkového kola (plynulá regulace otáček do 9 000 ot/min) vrhá tryskací materiál pomocí proudu vzduchu na obrobky nacházející se v držáku obrobků. Ty jsou unášeny rotujícím diskem okolo rovněž rotujícího metacího kola. Jemné částice jsou odsávány z tryskací komory pomocí připojeného odsávání. Poté se tryskací materiál znovu vrací do pracovního okruhu.

 


bmf_automaticke-tryskani.jpg

Automatický systém pro TWISTER a TORNADO

Zatímco se tryskací roboti již nějakou dobu používají k tryskání větších předmětů (a to zejména u ocelových konstrukcí či velkých odlitků), vývoj takové technologie pro malé a střední díly je stále v začátcích.
U produktů TWISTER a TORNADO je k dispozici automatizované zařízení, které lze integrovat do výrobních linek a významně tak přispět k vytvoření plně automatických procesů.

Na rozdíl od již známého použití robotů pro tryskání velkých komponentů jsou automatické tryskací systémy TWISTER a TORNADO, nabízené společností BMF, schopny zpracovat tryskací procesy pro malé a střední komponenty. Využívání robotů zde probíhá ve smyslu další automatizace složitých technologických procesů. Plnění systémů výrobky, které mají být zpracovány ze skladu dílů (zásobník), jejich vyjmutí z tryskacího systému a skladování ve skladu po tryskání, tvoří rámec pro úsporu práce pro další možná automatizační řešení.

Díky této sestavě, kde je využitý otočný zásobník a robotické rameno, lze buď ručně připravit dostatečné množství výrobků na směnu nebo ho lze zakomponovat do výrobní linky tak, aby nebyl provoz přerušen.