+420 775 011 320
MenuMENU
Search

×


Pískovací materiály, Tryskací materiály a Abraziva - Komplexní řešení pro povrchové úpravy

Pískovací materiály jsou abraziva používaná při tryskání a pískování. Používají se k odstraňování nečistot, rezavých nátěrů, povrchových vad nebo k přípravě povrchu pro další úpravu. Aby bylo dosaženo optimálních výsledků, je důležité zvolit správný typ pískovacího materiálu. Pískovací písek (písek do pískovačky) je jedním z nejtradičnějších abraziv. Jedná se obvykle o křemičitý písek, který je dostupný v různých velikostech a tvrdostech. Dolomit je přírodní minerál, který je tvrdý a odolný, takže se hodí pro odstraňování nátěrů a nečistot z povrchů. Korund je známý svou vysokou tvrdostí a odolností vůči opotřebení. Používá se pro pískování kovů a dalších tvrdých materiálů. Olivín je minerál s vysokou hustotou a tvrdostí. Je často preferovanou volbou pro tryskání hliníkových a ocelových povrchů. Prominent je speciálním typem pískovacího materiálu vyrobeného z přírodních surovin. Je známý svou vysokou účinností a schopností odstraňovat nečistoty z povrchů. Grit je obecný termín, označující abrazivní materiály, používané v pískovacích procesech. Zahrnuje různé druhy materiálů, jako jsou písky, drť, granuláty apod. Ocelová drť je jemný abrazivní materiál vyrobený z recyklované oceli. Vyniká svou tvrdostí, nízkou prašností a ve výsledku čistým a homogenním povrchem. Ocelový granulát označuje abraziva ve formě granulí. Granulaty jsou dostupné v různých tvarech, velikostech a tvrdostech. Balotina je speciálním typem abrazivního materiálu vyrobeným z recyklovatelného skla. Provín je svými specifickými vlastnostmi ideálním abrazivem pro pískování fasád a betonu. Drcené sklo se vyrábí z recyklovaného skla. Jde o ekologickou alternativu k tradičním abrazivním materiálům.


Pískovací materiály se používají při tryskání, nejčastěji k odstraňování povrchových nečistot, koroze, malby a rzi. Materiály se liší svým složením, velikostí a tvarem. Je proto důležité zvolit správný typ. Nejpoužívanější jsou: Ocelový granulát, Ocelová drť, Nerezový tryskací materiál Chronital® a Grittal®, Balotina, Plastikové abrazivo, Korund případně Litinová drť.

Pískování

Tryskání (pískování) je technika opracování povrchu různých materiálů proudem abrazivních částic, které povrch předupravý pro další povrchovou úpravu nebo sjednotí. Abraziva se liší svým složením, velikostí a tvarem. Nejpoužívanější jsou: Ocelový granulát, Ocelová drť, Nerezový tryskací materiál Chronital® a Grittal®, Litinové abrazivo, Balotina, Plastikové abrazivo a Korund.

Pískování se nejčastěji využívá ve strojírenství k závěrečnému čištění výrobků před finální povrchovou úpravou, ve stavebnictví k opracování zdiva, betonu a kamene, v automobilovém průmyslu nebo při odstraňování graffiti, malby a dalších povrchových nečistot.
K tryskání se používají buď mobilní pískovačky nebo pískovací kabiny.

Pískovací materiály, také známé jako Tryskací materiály, zahrnují širokou škálu kvalitních abraziv pro různé účely. Pískování, nyní často označováno jako tryskání, je technika, která se používá k odstraňování povrchových nečistot, koroze, malby a rzi z různých povrchů. Tyto materiály se liší svými vlastnostmi a použitím, a proto je důležité zvolit správný typ pro vaši konkrétní aplikaci.

Mezi produkty v této kategorii patří: Ocelový granulát, Ocelová drť, Balotina, Drcené sklo a další.

Naše produkty jsou kvalitní a vyrobené s ohledem na nejnovější technologie. Nabízíme vám rychlé dodání a kvalitní servis, aby vaše pískování bylo co nejúspěšnější. S naší širokou škálou pískovacích materiálů si můžete být jisti, že najdete ten správný typ písku pro vaši konkrétní aplikaci.