+420 775 011 320
MenuMENU
Search

×


Pískovací robot

Společnost Blastman má bohaté 40.leté zkušenosti a v provozu stovky robotů vykazující spolehlivost a vynikající výkon. Nejdéle běžící instalace pískují tisíce hodin a fungují déle než 25 let.

Roboti Blastman jsou neúnavní pracovníci s mnohonásobně vyšší efektivitou než jakýkoliv ruční pískovací systém. Nadstandardních výsledků dosahují svým vysokým tlakem, přesným ovládáním pískovacích trysek o velkém průměru a nepřetržitým provozem.

Jejich údržba i ovládání jsou velmi jednoduché. Manipulace probíhá pomocí joysticků, je tedy bezpečná, nenáročná a eliminuje riziko jakýchkoliv úrazů (jediný doporučený ochranný prostředek jsou špunty do uší). Vylučuje riziko lidské chyby a bez ohledu na denní dobu zajišťuje konstantně vysokou kvalitu. Stačí krátké zaškolení a roboty mohou ovládat původní pracovníci ručního tryskání. V nabídce jsou roboti mostové a nástěnné.

Mostový robot má 8 os a teleskopická kloubová ramena pro nasměrování pískovacích trysek. Svým ramenem se dokáže dostat skrz okna nebo jiné otvory. Díky typové konstrukci mostového jeřábu a pohyblivému teleskopickému rameni má vynikající dosah a dokáže opískovat i nejsložitější obrobky.

Nástěnný robot pohybuje ramenem v podélném směru pískovací komory po kolejnicích, která jsou připevněna na stěnách. Zvedací pojezd pohybuje ramenem svisle na hlavním rámu. Robot se typicky skládá ze 4-7 os a lze k němu přidat další, např. otočný stůl, rotační zařízení nebo lineární pohyb.