+420 775 011 320
MenuMENU
Search

×


Robotické lakování

lakovaci-robot.jpg

Robotická řešení pro lakování

Samoprogramovatelné 3D lakovací roboty pro těžký průmysl.

Automatické programování a 3D skenování lakovacích robotů pro těžký průmysl. Společnost Ventherm A/S dodává robotická řešení, která umožňují vytvářet programy pro roboty bez zastavení výroby.

Robotické řešení společnosti Ventherm A/S funguje tak, že skenuje nenalakovaný díl ve 3D a na základě skenování software automaticky vygeneruje program, který naplánuje nejvhodnější dráhy lakování a optimalizuje spotřebu barvy. Vedle velikosti a tvaru každého jednotlivého dílu se zohledňuje také poloha a orientace, a to porovnáním 3D skenu s původním výkresem dílu v systému CAD. Díky tomu je program optimalizován pro každou jednotlivou část.

S robotickými řešeními společnosti Ventherm A/S je také možné nastavit parametry lakování, jako jsou úhly, rychlost a tlak barvy pro každý typ povrchu.

Jedná se o revoluční robotické řešení v těžkém průmyslu, které posouvá klienty společnosti Ventherm A/S na vyšší úroveň.


3d-skenovani-lakovani.jpg

Výhody pro Vás:
✓              Vysoká flexibilita a kvalita povrchu.
✓              Zvýšení výrobní kapacity zajištěním stálého a plynulého průběhu práce.
✓              Optimální dráhy nátěru.
✓              Snížení a kontrola spotřeby barvy.
✓              Žádné programování robotů lidmi.
✓              Snížení nákladů na personál.
✓              Ovládání pomocí aplikace nebo počítače.
✓              Spolehlivý software vyvinutý v Dánsku.

POPTÁVKA


lakovaci-roboti.jpg

3d-skenovani-lakovani-robot.jpg

Řešení portálových lakovacích robotů

Pokud hledáte vysokou flexibilitu a efektivitu, může být portálový lakovací robot od společnosti Ventherm tím pravým řešením.

Běžné portálové lakovací roboty jsou založeny na offline programování, což znamená menší flexibilitu, a kladou nároky na personál, pokud jde o správné a přesné umístění nenalakované jednotky v kabině.

Ventherm kombinuje naše portálové řešení s nejnovější technologií – samoprogramovacími roboty.

Díky 3D skenování nenalakované jednotky se naše portálové lakovací roboty umí samy polohovat na základě skenování a 3D modelu CAD jednotky. Díky samočinnému programování portálových lakovacích robotů Ventherm není třeba žádná manuální interakce.

Modrý produkt představuje 3D model CAD a žlutý model představuje naskenovaný shluk bodů. Systém PoseFitter porovná oba modely a zajistí manipulaci s 3D modelem CAD ve 3D tak, aby dosáhl stejné polohy a orientace jako fyzická jednotka, která se právě nachází v lakovací buňce.

3D skenovací systém naskenuje 3D shluk bodů výrobku, které systém PoseFitter použije k přizpůsobení 3D CAD modelu výrobku, aby získal správnou polohu vzhledem k naskenované poloze fyzického výrobku.

Automatický programátor

Automatický programátor použije manipulované 3D modely, které představují výrobní díl ve správné poloze a orientaci, a vygeneruje program pro robota. Odesílá také program do robota.

Automatický programátor je stěžejním bodem systému, který zajišťuje vysokou kvalitu povrchu, efektivní produktivitu a úsporu nákladů v podobě nízké spotřeby barvy a počtu hodin práce personálu.


portalovy-lakovaci-robot.jpg

sprava-systemu.jpg

Controller

Controller je software, který zajišťuje, že automatický programátor generuje programy naskenovaných výrobků pro roboty. Hlavní uživatelské rozhraní umožňuje obsluze přístup k vypočteným programům a k typu zadaných dílů. Okno programu Controller je zobrazeno na pravé straně.


sprava-systemu-lakovna.jpg

Videosystém

Každé řešení 3D skenování je vybaveno videosystémem, který zaznamenává a ukládá film každé operace lakování a ukládá ho s kódem průjezdu a časovým razítkem.

V případě potřeby dokumentace k provedení, kontrole kvality, řešení problémů apod. programu pro robota, který byl vytvořen během posledních 2 týdnů, mohou zákazníci snadno vyhledat a najít konkrétní film/úkol.

Videosystém má pro každého robota nainstalovanou kameru a přijímá stav robotů prostřednictvím PLC. Na obrázku vpravo je videosystém zobrazen. Počítač je sdílený s automatickým programátorem a použitý PLC patří závodu – s nímž videosystém komunikuje. Jednotky patřící do systému jsou uvnitř červeného ohraničení.